Wycieczki do Sudanu Południowego

Wycieczki do Sudanu Południowego

Wycieczki-do-Sudanu-Południowego-Labaafrica-photo

Wycieczki-do-Sudanu-Południowego-Labaafrica-photo

Wycieczki do Sudanu Południowego  wakacje i wycieczki w Sudanie Południowym zabiorą Cię tak daleko od utartych szlaków, jak to tylko możliwe, odwiedzając grupy plemienne, których kultury pozostają w dużej mierze niezmienione od wieków. Ci z Was, którzy widzieli wszystko, prawdopodobnie nie byli w Sudanie Południowym. Najnowszy naród na świecie istnieje oficjalnie dopiero od 2011 roku, a turystyka tutaj jest czymś nieznanym

Sudan Południowy ma wiele wspólnego z sąsiadami, takimi jak Etiopia, Uganda i Kenia. Różne grupy, które tu mieszkają, są podobne do tych z Doliny Omo, regionu Karamoja w Ugandzie i północnych pustyń Kenii. Tutaj jednak długa wojna z północą oznacza, że ​​współczesny świat ledwo wkroczył. To bardzo dzika Afryka, gdzie jednostki plemienne mają znacznie większe znaczenie niż współczesne państwo narodowe, bogactwo mierzy się bydłem, a nadzy wojownicy wędrują po kraju.

To nie jest jedno z naszych łatwiejszych miejsc docelowych. Podczas wakacji i wycieczek w Sudanie Południowym można spodziewać się jednych z najgorszych dróg na kontynencie, podstawowej (lub nieistniejącej) infrastruktury i przeszkadzającej biurokracji. Ale podróż tutaj jest ekscytująca, której niektóre z lepiej uczęszczanych szlaków nie mogą już dorównać. Wydaje się, że afrykańskie podróże miały miejsce trzydzieści lub czterdzieści lat temu.

Na „dzikim wschodzie” Sudanu Południowego znajduje się Toposa, jedna z najbardziej tradycyjnych grup etnicznych w całej Afryce, a podróżowanie tak daleko przypomina dotarcie do końca świata. Wiele starszych kobiet nadal nosi spódnice zrobione ze skór zwierzęcych, a mężczyźni zupełnie nic. Chociaż praktycznie pozbawiony tradycyjnych „zabytków”, najważniejszymi atrakcjami kraju są niezliczone narody. Od zapaśniczych Mundari po Boya w ich malowniczych wioskach, większość z tych grup rzadko wcześniej spotykała się z obcymi.

Najważniejsze atrakcje wycieczek po Sudanie Południowym

• Pozostań w tradycyjnym obozie Mundari, obserwując, jak opiekują się cennym bydłem
• Poznaj urocze wioski ludu Lotuko, położone na wzgórzach wokół Torit
• Poszukaj dzikiej przyrody w Parku Narodowym Boma – roczna migracja jest tu większa niż w Serengeti
• Spotkaj ludzi Toposa w ich wioskach wokół Kapoeta
Nasze wakacje w Sudanie Południowym to eksploracja na innym poziomie niż wszystko, czego mogłeś doświadczyć wcześniej.

Skontaktuj się z nami przez WhatsApp + 256-754-849-895 lub kliknij tutaj

en_USEnglish
WeCreativez WhatsApp Support
Our customer support team is here to answer your questions. Ask us anything!
👋 Hi, how can I help?